Jak wybrać odpowiednią pościel niemowlęcą?

Opublikowano Kategoria: Niemowlę
Gdy jesteś w pierwszej ciąży i zaczynasz kompletować wyprawkę, wszystko dla Ciebie jest nowe. Zapoznajesz się z całym mnóstwem produktów rekomendowanych jako must have w wyprawce. Wybór jest tak duży i skomplikowany, że często można się pogubić przeglądając wszystkie te dostępne oferty. Z części rzeczy z pewnością można zrezygnować, jednak są produkty, bez których Maluszek obyć się nie może. Takim właśnie produktem jest pościel. Musisz więc dokładnie wiedzieć na co zwrócić uwagę przy jej wyborze. Zerknij więc koniecznie na 3 podstawowe zasady, którymi należy się kierować przy zakupie pościeli.


ZASADA 1 – MATERIAŁ, Z KTÓREGO WYKONANA JEST POŚCIEL NIEMOWLĘCA

Zanim zdecydujesz się na fason i kolor pościeli, koniecznie rozważ kwestię materiału z jakiego jest ona wykonana. Materiał, który ma styczność z wrażliwą skórą noworodka powinien być niezaprzeczalnie całkowicie naturalny. Idealną więc opcją będzie tutaj 100% bawełna lub len. Takie materiały przede wszystkim minimalizują ryzyko wystąpienia jakichkolwiek alergii i podrażnień. Co równie ważne, można je bez problemu prać w pralce, dzięki czemu łatwo usuniesz nie tylko ewentualne zabrudzenia ale również wszelkie zarazki, roztocza i kurz, które po prostu unoszą się w powietrzu i osiadają na każdej dostępnej powierzchni. Materiały takie są dodatkowo miękkie i delikatne, więc Maluszkowi będzie się z pewnością przyjemnie w takiej pościeli spało. W naszej ofercie znajdziesz wyłącznie pościel z najlepszej jakości bawełny, w tym również bawełny plumeti (z charakterystycznymi bąbelkami), oraz z lnu. Tkaniny te posiadają również atest Oeko-tex standard 100, co oznacza, że są całkowicie bezpieczne dla człowieka i dla środowiska. Całą ofertę dostępnej u nas pościeli przejrzysz TU.

ZASADA 2 – POŚCIEL NIEMOWLĘCA Z WYPEŁNIENIEM LUB BEZ WYPEŁNIENIA

Na rynku są dostępne dwa rodzaje pościeli dla dzieci. Pościel z wypełnieniem oraz pościel bez wypełniania. Pościel, w której znajduje się lekkie wypełnienie stanowi już całkowity komplet – poduszkę i kołderkę. Zestawy z wypełnieniem z naszej oferty mają wszyte wypełnienie w taki sposób, który zabezpiecza je przed przemieszczeniem i zwijaniem. To daje maksymalny komfort użytkowania. Bez problemu zadbasz również o jego czystość – po prostu wrzuć wszystko do pralki i wypierz w zalecanej przez producenta temperaturze. Jeśli z jakichś powodów zależy Ci jednak na osobnej podusi i kołderce, wybierz tradycyjną pościel. Jej niewątpliwą zaletą będzie fakt, że możesz wymienić poduszkę (bo np. się zużyła – co jest mało prawdopodobne przy jednym dziecku, ale gdy planujesz gromadkę, to warto wziąć to pod uwagę) lub kołderkę (np. zależy Ci na grubszej kołderce zimą i na cieńszej latem). Wszystko zależy więc od Twoich indywidualnych preferencji i potrzeb. Przejrzyj więc naszą ofertę tradycyjnej pościeli oraz jak wybrać pościel 3 zasady i podejmij ostateczną decyzję. ?

ZASADA 3 – ROZMIAR POŚCIELI NIEMOWLĘCEJ

Pościel występuje w różnych rozmiarach. Producenci jednak dostosowali je do standardowych wymiarów kołysek, koszy mojżeszowych, wózków oraz oczywiście łóżeczek. Jeśli chodzi o tradycyjną pościel bez wypełnienia, to występuje ona w dwóch standardowych rozmiarach – 90×120 cm oraz 100×135. Oczywiście obydwa te rozmiary będą idealne do łóżeczka. Jeśli myślisz o tym, aby pościel posłużyła dziecku dłużej niż przez kilka pierwszych miesięcy, to sugeruję od razu zdecydować się na większy rozmiar. Zestawy pościeli z wypełnieniem natomiast są dostępne w rozmiarach w trzech rozmiarach – 65×75 cm, 75×100 cm oraz 90×120 cm. Ten najmniejszy rozmiar zdecydowanie najlepiej sprawdzi się w kołysce i w wózku, pośredni w koszu mojżeszowym, zaś największy rozmiar będzie idealny do łóżeczka. Oczywiście są to sugestie, bo przed dokonaniem ostatecznej decyzji warto byłoby wymierzyć kołyskę czy łóżeczko.

Mam nadzieję, że dzięki tym trzem podstawowym zasadom wybór pościeli dla Twojego Maluszka wreszcie stanie się jasny. Będziesz dokładnie wiedziała na co zwrócić uwagę i czemu się przyjrzeć zanim dokonasz finalnego wyboru. Jestem pewna, że wśród naszej oferty znajdziesz ten idealny zestaw, który spełni te wszystkie warunki a do tego będzie się pięknie prezentował. Zobacz ofertę już teraz!

Powyższe zdjęcia pochodzą z oferty mojego sklepu internetowego, poniżej przedstawiam przykładowe produkty z linkiem bezpośrednio do nich. Zapraszam na zakupy 🙂

Pościel niemowlęca bez wypełnienia, przykładowe produkty

Pościel niemowlęca z wypełnieniem, przykładowe produkty