Jak wybrać śpiworek do spania dla niemowlaka kierując się skalą TOG

Opublikowano Kategoria: Niemowlę
Ania mojemalenstwo.com.pl

Skompletuj wyjątkową wyprawkę dla niemowlaka. Wybierz pościel, ręcznik lub kocyk dla starszaka. Stwórz klimatyczny pokój dla dziecka w każdym wieku!

Tak, wszystko to znajdziesz w sklepie MOJEMALENSTWO.COM.PL

Idź do sklepu

Chyba każdy rodzic zna to uczucie, gdy budzi go w nocy myśl, że trzeba podejść do łóżeczka i sprawdzić czy dziecko znów się nie rozkopało. W takiej sytuacji po prostu wstajemy mimo tego, że jest nam tak ciepło i wygodnie pod kołdrą, bo nie chcemy aby uczucie zimna zaburzyło komfortowy sen malucha. Dlaczego więc nie ułatwić sobie tej sytuacji i nie postawić na takie świetne rozwiązanie jakim jakim jest śpiworek do spania dla niemowlaka?

Śpiworek do spania dla niemowlaka CAŁOROCZNY 2,9 w skali Tog BLUE MEADOW
ŚPIWOREK DO SPANIA DLA NIEMOWLAKA CAŁOROCZNY 2,9 W SKALI TOG BLUE MEADOW

Co rodzic powinien wiedzieć o śpiworku dla niemowlaka?

Śpiworek niemowlęcy otula całe ciałko maluszka jednocześnie pozostawiając przestrzeń wewnątrz na swobodne poruszanie nóżkami. Dzięki temu, że jest on zapinany na zamek masz łatwy dostęp do maluszka w każdej chwili. Takie rozwiązanie sprawia, że nawet nocna zmiana pieluszki może odbyć się praktycznie bezszelestnie. Śpiworek, w zależności od rodzaju wypełnienia, jest grubszy lub cieńszy. To czy śpiworek jest całoroczny, czy jedynie przeznaczony na okres wiosenno-letni lub wyłącznie zimowy określa tzw. skala TOG.

Śpiworek dziecięcy do spania 0-24 miesiące CAŁOROCZNY 2,5 w skali TOG Grow Up Pink dla dziewczynki
ŚPIWOREK DZIECIĘCY DO SPANIA 0-24 MIESIĄCE CAŁOROCZNY 2,5 W SKALI TOG GROW UP PINK

Co to jest skala TOG?

Skala TOG może Cię zaskoczyć jeśli szukasz śpiworka do spania dla Twojego Maluszka. Bez wątpienia brzmi ona całkiem tajemniczo ale dość łatwo można ją rozszyfrować.

Fachowo rzecz ujmując skala TOG to miara przenikalności termicznej, która w przypadku śpiworków dla niemowląt ma wartości od 0,2 do 3,5.

Jest ona powszechnie używana do określenia właściwości cieplnych kołder, ale także innych tekstyliów warstwowych, w tym śpiworków niemowlęcych. Skala ta pokazuje stopień grubości materiału użytego w śpiworku w odniesieniu do temperatury panującej w otoczeniu. Oznacza to, że im wyższy TOG, tym cieplejszy będzie śpiworek.

Jak interpretować wartości skali TOG?

W skrócie można przedstawić skalę TOG w odniesieniu do śpiworków w ten sposób:

  • Grubość 0.2-0.5 TOG – najcieńsze śpiworki dostępne na rynku, są przeznaczone na letnie, upalne dni. Zalecane do stosowania jeśli temperatura w pokoju dziecka wynosi 24 °C lub więcej.
  • Grubość 1.0 TOG – cienkie śpiworki zalecane do stosowania gdy temperatura w pokoju dziecka wynosi 21°C do 24 °C lub więcej. Są idealne na lato, ale również na popołudniowe drzemki ciepłą wiosną oraz na początku jesieni. Jeśli twoje mieszkanie jest bardzo ciepłe możesz ich używać przez cały rok.
  • Grubość 2.5 TOG – śpiworki całoroczne, są idealne na jesień, zimę oraz wiosnę naszej strefy klimatycznej. Mogą być używane do momentu, kiedy noce stają się bardzo ciepłe. Zalecana temperatura w pomieszczeniu wynosi od 17 °C do 22 °C.
  • Grubość 3.5 TOG – najgrubsze śpiworki, doskonale nadają się do chłodnych pomieszczeń z temperaturą od 14 °C do 21 °C.

Teraz już wiesz co oznaczają te tajemnicze skróty i świadomie możesz wybrać śpiworek, który najlepiej dopasuje się do potrzeb Twojego dziecka.

Zobacz całą ofertę śpiworków niemowlęcych do spania TUTAJ.

Dodaj komentarz