Skip to content

Poduszki do karmienia

Showing 1–20 of 66 results

Produkty 1 - 20 z 66. Pokaż ilość produktów na stronie:

Poduszki do karmienia piersią

Poduszki do karmienia piersią — świetny gadżet, który przyda się każdej karmiącej matce. Jeśli chcesz czuć się komfortowo podczas karmienia swojego dziecka, koniecznie stosuj tego typu poduszkę. Szybko zauważysz jej plusy, zwłaszcza jeśli karmić będziesz dziecko na żądanie. Karmienie piersią zwłaszcza na początkowym etapie jest czasochłonne, a często bywa też frustrujące. To czynność, jak każda inna, której musisz się nauczyć. Dlatego wygodna poduszka do karmienia jest jednym z tych elementów, który ułatwi Ci taką naukę.  Zapewni komfort oraz da poczucie bezpieczeństwa tak Tobie, jak i dziecku. Niezależnie od tego, czy karmienie przypadnie na dzień, czy noc, poduszka będzie stałym i pewnym punktem karmienia. Dzięki niej pozycja Twojego ciała będzie odpowiednio ustawiona, a kręgosłup nie będzie narażony na obciążenia. Tym samym unikniesz problemów, jakie często pojawiają się u karmiących matek. Koniec z bólami pleców i z niewygodą. Dobrze wyprofilowana poduszka do karmienia to sprzymierzeniec wszystkich karmiących mam i ich dzieci. Ciesz się jej nieocenioną pomocą, miękkością i wygodą, a w pełni przekonasz się, jak wspaniałym doznaniem jest karmienie dziecka piersią.

Poduszka do karmienia piersią – jaki kształt warto wybrać?

Najczęstsze poduszki do karmienia piersią przybierają kształt rogala. Do dyspozycji masz wiele różnych rozmiarów takich poduszek, przez co możesz wybrać najlepszy jej typ dla siebie. Duże poduszki rogale, dadzą matce podparcie oraz poczucie stabilności, zwłaszcza podczas karmienia dziecka w pozycji leżącej. Są to poduszki, które warto kupić już w ostatnim trymestrze ciąży. Wówczas wykorzystuje się je do spania. Są one idealną podporą dla brzucha ciężarnej, która zdrowo i wygodnie odpoczywa. Po narodzinach dziecka duża poduszka rogal do karmienia posłuży do swojego głównego celu. Wykorzystasz ją do karmienia dziecka w pozycji leżącej. Dzięki oparciu główki dziecka na poduszce będzie leżeć na niej stabilnie, a karmienie przebiegać będzie łatwo i przyjemnie. Karmiąca mama będzie mogła w tym czasie odpocząć, ciesząc się sporą swobodą oraz doskonałą wygodą. Mniejsze poduszki do karmienia z kolei, wykorzystasz do karmienia na siedząco. Jeśli preferujesz taki sposób karmienia dziecka, możesz wybrać poduszkę na rękę lub mały rogal. Taka poduszka pozwoli Ci oprzeć wygodnie na niej głowę dziecka i karmić w sposób pewny i stabilny.

Czy poduszki do karmienia piersią mają jeszcze inne zastosowanie?

Karmienie to nie jedyna sytuacja, w której przyda Ci się poduszka do karmienia. Możesz wykorzystać ją na co najmniej kilka sposobów do czynności związanych z opieką nad noworodkiem i niemowlakiem. To także akcesorium, które przydatne jest ciężarnym kobietom. W przypadku ciężarnych to niezawodny sposób na zadbanie o zdrowy sen zarówno kobiety w ciąży, jak i płodu. W przypadku starszych dzieci rogal przyda Ci się, gdy dziecko podejmie pierwsze próby siadania. Poduszka do karmienia będzie wówczas idealnym podparciem dla niemowlęcia, które próbowało będzie samodzielnie siedzieć. Podeprze ona plecy dziecka, sprawiając, że będzie siedzieć stabilnie i pewnie.

Poduszka do karmienia typu rogal. Jak wybrać najlepszą?

Poduszka do karmienia – rogal to sposób na komfortowe dla mamy i dziecka karmienie. Pierwsze miesiące życia noworodka wyglądają podobnie: spanie, karmienie, czynności higieniczne, zabawa z dzieckiem. Z upływem dni aktywności te stają się coraz dłuższe. Aktywność jednak ogranicza się przede wszystkim do rutynowych działań. Warto podczas stałych czynności zadbać o maksimum komfortu. W przypadku karmienia komfort taki zapewni rogal do karmienia.

Kto może używać poduszki do karmienia?

Z reguły rogale stosowane są przez mamy karmiące piersią. Jednak idealnie sprawdzają się one także w przypadku, gdy dziecko karmione jest butelką. Wówczas taką poduszkę może używać każdy, zarówno mama dziecka, jak i tata, czy babcia, która zdecyduje się na nakarmienie niemowlęcia butelką.

Poduszka do karmienia, jaką wybrać?

Choć wzór i wygląd poduszki nie odgrywają najważniejszej roli, jednak warto zwrócić na nie uwagę przy dokonywaniu wyboru rogala do karmienia. Wybór jest duży, bo producenci pokusili się nie tylko o stworzenie komfortowych poduszek, ale i niepowtarzalnych pod względem wyglądu. Tym samym można w pełni dopasować je do swojego gustu. Wybierając poduszkę, dopasuj ją do potrzeb i swojego gustu. Ważne, by wypełnienie oraz materiał zewnętrzny dostosowane były do wyjątkowych potrzeb maluszka. Zwróć uwagę na takie kwestie jak wypełnienie poduszki – może być np. z puchu silikonowego, czy na materiał zewnętrzny – tu sprawdzi się choćby bawełna. Po zakupie nie będziesz mieć problemu z używaniem rogala. Po prostu połóż go sobie na kolanach wewnętrzną stroną w kierunku brzucha. Następnie umieść w nim niemowlę, dostaw do piersi lub podaj mu butelkę i ciesz się z uroków macierzyństwa i karmienia dziecka.

Rogal do kamienia piersią. Zadbaj o swój komfort podczas karmienia

Pojawienie się na świecie noworodka to ogromne wyzwanie. Bycie mamą jest wyczerpujące zarówno fizycznie, jak i psychicznie, bo przed świeżo upieczonymi rodzicami pojawia się wiele nowych wyzwań. Brak snu, zmęczenie, problemy z karmieniem. Część z problemów może zostać wyeliminowanych całkowicie lub mocno ograniczonych. Wystarczy zaopatrzyć się w przedmioty, które wspomogą wiele procesów związanych z codziennymi czynnościami. Wystarczy np. kupić zawczasu rogal do karmienia piersią. Jest to bardzo przydatny gadżet, zwłaszcza jeśli początkowo karmienie piersią jest trudniejsze, niż Ci się wydawało. Dobra poduszka to prawdziwy skarb. Ma ona istotne znaczenie w wywoływaniu pozytywnych skojarzeń z karmieniem, znalezieniu najwygodniejszej pozycji do karmienia, a przez to jest w stanie pobudzić laktację. Ponadto odciąża ona kręgosłup, który jest mocno nadwyrężony trudami ciąży oraz przedramiona.

Poduszki do karmienia. Poznaj ich 4  przydatne funkcje

Karmienie piersią to naturalna czynność, która wytwarza niezwykłą więź pomiędzy maluchem, a jego mamą. Choć jest jedną z najbardziej magicznych i przyjemnych rzeczy, które łączą wyłącznie dziecko i jego mamę, to bez odpowiedniego wsparcia, może okazać się trudne, a nawet bolesne. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić sobie i dziecku maksimum komfortu podczas karmienia, zwłaszcza na początkowym etapie, kiedy zarówno maluch, jak i mama dopiero odkrywają siebie nawzajem. Poduszki do karmienia to jedne z tych pomocnych akcesoriów, które w zdecydowany sposób poprawiają komfort i mamy i malucha, sprawiając, że oboje czują się zrelaksowani. Dlatego polecamy je wszystkim młodym stażem mamom, które będą mogły wykorzystać je w akcji. Poznajcie 4 przydatne funkcje poduszek, które powodują, że naprawdę warto je mieć.

System wsparcia dla dziecka

W zależności od preferencji mam, karmienie piersią odbywa się na leżąco lub na siedząco. W przypadku pań należących do zwolenniczek drugiego sposobu ważne jest, by maluch posiadał odpowiednie wsparcie. To niezwykle ważne, zwłaszcza że karmienie zajmuje sporo czasu. Dzięki poduszce do karmienia dziecko jest odpowiednio podparte, a przez to łatwiej jest przystawić je do piersi. Dlatego po poduszkę sięgają chętnie początkujące w karmieniu mamy, dla których jest to spore odciążenie i ułatwienie samego procesu karmienia.

Odciążenie szyi i kręgosłupa dzięki poduszce do karmienia

Karmienie piersią często przedstawiane jest jako magiczna wprost czynność, która zapewnia mamie i dziecku mnóstwo pozytywnych doświadczeń. Tymczasem prawda wygląda nieco inaczej. Tak, karmienie piersią wytwarza więź łączącą dziecko i mamę. Tak, karmienie piersią jest zdecydowanie najzdrowszym sposobem odżywiania się niemowlaka. Warto jednak przy okazji obalić kilka mitów, które narosły wokół karmienia niemowląt. Jeśli nie zadbasz o swój komfort odpowiednio, prosta czynność, którą wykonujesz kilka, a nawet kilkanaście razy w ciągu doby może okazać się dla Ciebie koszmarem. Zła postawa podczas karmienia może powodować duże obciążenia kręgosłupa i silny ból. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o siebie tak bardzo, jak tylko jest to możliwe. Pojawiające się często bóle kręgosłupa, dodatkowo wzmacniane mogą być podczas przyjmowania złej postawy w trakcie karmienia. Dlatego poduszka do karmienia jest tak bardzo przydatna. To dzięki niej eliminowane są wady postawy, które bardzo często towarzyszą karmieniu piersią. Dzięki poduszce nie jest konieczne nadmierne schylanie się, a garbienie eliminowane jest całkowicie. To duża korzyść dla zdrowia karmiącej mamy.

Poduszki do karmienia zapewnią komfort dziecka

Poduszki do karmienia to nie tylko sposób na zapewnienie komfortu mamom. To także spora dawka wygody dla malucha, który podczas karmienia ma lekko uniesioną głowę, a jednocześnie jego ciało wygodnie podpiera się o poduszkę. Dzięki temu ciało noworodka, czy niemowlaka znajduje się w korzystnym dla niego położeniu, dziecko nie zsuwa się i nie odrywa od piersi, a karmienie przebiega sprawniej. Maluch prawidłowo ssie pierś, a ryzyko ulewania się po karmieniu znacznie maleje. Warto wspomnieć i o tym, że z tego typu poduszki korzystać mogą nie tylko mamy karmiące piersią. Użyją ich również panowie i panie karmiący malucha mlekiem z butelki. Także i w tym przypadku będzie to zdecydowanie korzystniejsze dla rodzica i dziecka.

Poduszka nie tylko do karmienia…

Wnioskując z samej nazwy, poduszka do karmienia przeznaczona jest głównie do tego właśnie celu. Okazuje się jednak, że można wykorzystać ją na wiele innych sposobów. Po pierwsze jest bardzo przydatnym gadżetem już na etapie ciąży. Wiele z pań wykorzystuje poduszkę do karmienia, układając się do spania. Poduszka odciąża kręgosłup, pozwalając na ułożenie się w wygodnej pozycji, a dzięki temu zredukować można bóle kręgosłupa, które bardzo często towarzyszą trzeciemu trymestrowi ciąży. To jednak nie wszystko. Poduszka sprawdza się również do podtrzymywania malucha w wielu sytuacjach, które nie są związane z karmieniem, a kiedy jest to wskazane.

3 wskazówki jak wybrać poduszkę do karmienia

Poduszka do karmienia należy do kategorii produktów dla dzieci i mam, które stają się jednym z ulubionych i zarazem bardzo często wykorzystywanych gadżetów. To dzięki takim produktom jak ten, karmienie i opieka nad noworodkiem przebiegają znacznie sprawniej i pewniej. Jednocześnie pozwalają na poczucie komfortu zarówno ze strony dziecka, jak i karmiącej matki. Jednak aby komfort ten był optymalny, konieczne jest, aby dobrać najlepszą poduszkę pod względem jej najróżniejszych parametrów. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę szukając takiej właśnie poduszki.

Pierwszy parametr – rozmiar i kształt poduszki do karmienia

Rozmiar poduszki to jeden z kluczowych elementów, na jakie zwrócić trzeba uwagę, dokonując wyboru rogala. Dobrą poduszkę musi cechować nie tylko jakość, ale i odpowiedni rozmiar pozwalający na znalezienie wygodnej pozycji i przez mamę i przez dziecko. Ze względu na to, że karmienie zajmuje sporo czasu, niezwykle ważne jest, aby czuć się komfortowo. Dlatego dobrze jest przemyśleć przed zakupem, czego oczekujemy od poduszki. Poduszkę kupujemy, uwzględniając konkretną osobę, jej sylwetkę i indywidualne potrzeby. Musi mieć ona optymalny kształt, aby zapewnić maksimum komfortu i mamie i dziecku. Wielkość powinna zostać dobrana tak, by dziecko nie zsuwało się podczas karmienia. Ważne jest też, aby poduszka do karmienia posiadała odpowiednią twardość. W zbyt miękkiej dziecko będzie się zapadać, przez co nie będzie umiało dobrze chwycić piersi mamy. Zbyt twarda zaś poduszka do karmienia nie pozwoli mu zaznać potrzebnego komfortu. (zobacz poduszki do karmienia na rękę).

Sprawa kluczowa – jakość wykonania poduszki do karmienia

Jako że skóra maleństwa jest niezwykle wrażliwa, dlatego też poduszka do karmienia musi być wykonana z najlepszej jakości materiałów (zarówno poszewka, jak i wypełnienie). Jest to sprawa kluczowa, bo dobranie odpowiednich parametrów zapewni dziecku nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo. (zobacz poduszki do karmienia bawełniane lub poduszki do karmienia bambusowe. Mamy także wybór poduszek z bawełny organicznej) Wrażliwa skóra dziecka tolerować będzie wyłącznie dobre gatunkowo i niepowodujące alergii materiały, dzięki czemu karmienie i inne aktywności odbywające się na poduszce przebiegać będą bez najmniejszego zarzutu. Dobra poduszka to także taka, która odporna jest na plamy i jest łatwa w utrzymaniu jej w czystości. Warto zwrócić uwagę, w jaki sposób należy pielęgnować tę, którą planujecie kupić, zwłaszcza że podczas karmienia malucha nie unikniecie częstych plam i zabrudzeń. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza poduszki ze zdejmowaną poszewką, którą wystarczy zdjąć i wyprać.