Skip to content

Otulacze dla niemowląt

Otulacze

Otulacz dla noworodka służy delikatnemu, acz ścisłemu owinięciu maleństwa. Dzięki temu jest w pozycji podobnej, którą miał w brzuchu mamy, co pomaga maluchowi poczuć się przytulnie i bezpiecznie. Przypomina mu to środowisko, w którym przebywał przez ostatnie dziewięć miesięcy. Otulacz dla niemowląt uspokaja dziecko, przez co lepiej śpi i oswaja się ze światem zewnętrznym. Zapewni to malcowi zdrowy rozwój emocjonalny w pierwszych etapach życia. Otulacz dla dziecka występuje w formie gładkiej i z koronką, która pięknie zdobi materiał. Dodatkowo otulacze występują w trzech różnych rozmiarach. Wykonane z bambusa, muślinu czy lnu dopasowują się do kształtu ciała, zapewniając poczucie bezpieczeństwa, chroniąc jednocześnie wrażliwą skórę dziecka. Otulacz niemowlęcy ma wiele zastosowań. W pierwszych etapach życia spełnia swoją podstawową funkcję, z czasem może przeobrazić się w lekki kocyk na letnie spacery lub pieluszka do przytulania podczas spania. Do tego jego kolory i wzory mogą stanowić doskonałą ozdobę pokoju dziecięcego. 

Showing 1–20 of 99 results

Produkty 1 - 20 z 99. Pokaż ilość produktów na stronie:

Otulacz bambusowy dla noworodka

Otulacz bambusowy dla noworodka, głównym zadaniem otulacza jest ścisłe ale jednocześnie delikatne owinięcie Maleństwa. To sprawia, że czuje się ono jak w brzuszku mamy. Dzięki takiemu zabiegowi rączki Maluszka ściśle przylegają do jego ciała. Jest to więc pozycja podobna do tej, którą miał jeszcze przed porodem. A co to w ogóle są te otulacze i czym właściwie różnią się od kocyków? Otulacz dla noworodka musi, w przeciwieństwie do kocyka, być cienki i łatwo dopasowujący się do kształtu ciała Maleństwa. I muślin właśnie na to pozwala.

Otulacz bambusowy dla noworodka

W naszej ofercie znajdziesz wiele kolorów, które z pewnością trafią w Twój gust, a nawet dopasują się do przygotowanego już przez Ciebie wnętrza. Dzięki temu, muślinowy otulacz będzie nie tylko spełniał swoją główną rolę, ale również będzie pięknym dodatkiem do całości. Gdy Twoje Maleństwo już nieco podrośnie i nie będzie potrzebowało takiego ścisłego owijania, otulacz może zmienić swoją funkcję. Wówczas stanie się on świetnym kompanem letnich spacerów i przejmie rolę cienkiego kocyka, który otuli maluszka podczas krótkiej drzemki.

Otulacze dla noworodków, szybka wysyłka i bezpieczna dostawa

W naszej ofercie mamy otulacze gładkie i otulacze z koronką. Doszyta biała koronka pięknie zdobi materiał i dodaje kontrastu do koloru muślinu. Takie połączenie z pewnością będzie cieszyło oko każdego, kto je zobaczy.

Nie zapominaj, że otulacze w naszej ofercie są dostępne w trzech różnych rozmiarach, z łatwością więc dobierzesz idealny do swoich potrzeb. Nie czekaj i zapoznaj się z ofertą naszych uroczych muślinowych otulaczy!

Wygodne otulacze dla niemowląt, nie uczulają i nie drapią

Dlaczego otulacze dla niemowląt są tak ważne w pierwszych miesiącach życia? Z wielu powodów. Oczywiste jest, że najbardziej przypominają środowisko, w którym maluch przebywał przez ostatnie dziewięć miesięcy. Ale nie tylko. Udowodniono naukowo, że odpowiednio owinięte dziecko staje się spokojniejsze, lepiej śpi i łatwiej oswaja się z zewnętrznym światem. Dobry otulacz z muślinu okaże się tutaj najlepszym wyborem. Ponadto ten rodzaj chusty (bo tym właściwie on jest) zapewni maluszkowi zdrowy i optymalny rozwój emocjonalny w pierwszym, trudnym etapie życia. A jednocześnie stanie się jakby pierwszą pościelą dziecka. Co, biorąc pod uwagę, że skóra noworodka to bardzo wrażliwa część jego ciała, jest niezwykle istotne. Który rodzic nie chciałby ochronić swojego ledwo co narodzonego smyka przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi? Z pewnością każdy. Dlatego ten ważny gadżet dziecięcy będzie świetnym przyjacielem zarówno maleństwa, jak i jego rodziców. Moje Maleństwo to sklep internetowy, który daje możliwość wybrania najlepszych jakościowo otulaczy dla dzieci. Serdecznie zapraszamy.

Otulacze dla niemowląt jako ciepła i miękka alternatywa dla kocyka

Odpowiednie otulacze dla niemowląt powinny przede wszystkim uspokajać dziecko. A także gwarantować zdrowy i dodający energii sen. Bo wagi snu w życiu małego dziecka nie należy lekceważyć. Maluch spędza w tym stanie dwie trzecie swego życia w tych najbardziej początkowych etapach. Należy zatem zadbać o to, by odbywał się on w idealnych warunkach. Aby tak się stało optymalnym wyborem dla smyka powinny być otulacze antyalergiczne. Lub ich wersje wykonane właśnie z takowych materiałów. Nie bez znaczenia jest również sposób w jaki naszego malucha będziemy w otulacz zawijać. Nie powinno się tego robić zbyt mocno, ani zbyt luźno. Zbyt ścisłe wiązanie chusty może powodować niekorzystny wzrost temperatury. Z kolei zbyt słabe – możliwość zaplątania się rączek lub nóżek. Odpowiednio użytkowane akcesorium tego typu z pewnością okaże się niezwykle przydatne i pomocne. A oprócz tego, że zadba o naszego malucha, przyniesie ulgę także rodzicom. Ci będą mieli pewność, że ich smyk jest odpowiednio zaopiekowany.


Otulacz niemowlęcy i jego 5 najczęstszych zastosowań

Przyjście na świat noworodka to wyzwanie nie tylko dla jego rodziców, ale i dla malucha, który z ciepłego i przytulnego brzucha mamy nagle wydostaje się na obcy i zupełnie nieznany mu świat. To dla noworodka trudny moment, pełen nowych bodźców, dźwięków, które nagle odbiera intensywniej i mocniej. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić maluszkowi odpowiedni komfort i poczucie bezpieczeństwa. Instynktownie każdy rodzic znajduje sposób na zaopiekowanie się swoim maluszkiem, a z pomocą często idą mu wyjątkowe gadżety. Dziś przedstawimy wam fantastyczny produkt, jakim jest otulacz niemowlęcy. Opowiemy wam o jego pięciu najczęstszych zastosowaniach, które pomagają noworodkowi i niemowlakowi oswoić się z nową sytuacją.

Funkcja podstawowa otulacza – otulanie noworodka

Podstawową funkcją jaką spełnia otulacz jest zapewnienie bezpieczeństwa maluszkowi. To dzięki ścisłemu zawinięciu noworodka otulaczem w tzw. kokon, maluch czuje się niczym w brzuchu mamy. To doskonały sposób na wyciszenie się malucha, dzięki któremu dziecko śpi spokojnie i długo. Otulacz daje maksimum komfortu poprzez zapewnienie dziecku przyjemnego ciepła, które pomaga przy zasypianiu.

Otulacz niemowlęcy w roli kocyka

Niemowlęcy otulacz może bez problemu zastąpić kocyk. W tej roli przede wszystkim wykorzystać można go latem, przykrywając dziecko podczas spaceru. Otulacz jest wówczas idealnym przykryciem, dzięki któremu spacer będzie przyjemnością, a dziecko czuć będzie się komfortowo, zarówno w upalny dzień, jak i w nieco chłodniejszy. To doskonała osłona zarówno przed słońcem, jak i przed wiatrem, która stać może się ulubionym okryciem dziecka.

Otulacz niemowlęcy przy karmieniu piersią

Mamy karmiące piersią mają możliwość wykorzystania otulacza w roli osłony na pierś podczas karmienia maluszka. Otulacz zapewnia potrzebną młodym mamom intymność, co ważne jest szczególnie dla pań odczuwających pewien dyskomfort podczas karmienia piersią w publicznym miejscu. Dzięki niemu matka ma możliwość dyskretnego nakarmienia malucha w każdym miejscu i w każdej chwili, gdy tylko dziecko poczuje potrzebę jedzenia.

Otulacz dla niemowlęcia w roli maty antypoślizgowej

Kąpiel malucha może być stresująca zwłaszcza dla niedoświadczonych jeszcze rodziców. Aby oszczędzić im nerwów, warto otulacz dziecięcy wykorzystać w roli maty antypoślizgowej. Położony na dnie wanienki świetnie spełni się w tej roli, dając rodzicom poczucie pewności, że otulacz będzie zapobiegać ślizganiu się malucha, a jednocześnie zapewni maluszkowi większy komfort. To jednak nie jedyna możliwość jak wykorzystać otulacz – śmiało posłużyć może on jako delikatna kąpielowa myjka, czy ręcznik kąpielowy, w zależności od potrzeb rodziców i maluszka.

Otulacz niemowlęcy jako mata do leżenia

Miękki otulacz w przypadku niemowląt posłużyć może nie tylko do ciasnego kokonowania. Starsze niemowlęta szczęśliwe poczują się leżąc na mięciutkim otulaczu, który wykorzystać można w bardzo wielu sytuacjach. Szczególnie przydatny może okazać się przy przewijaniu, gdy rodzic nie zabrał ze sobą maty, czy podczas leżakowania w wózku, łóżeczku, itp.