Otulacze dla niemowląt

Otulacz bambusowy dla noworodka

Otulacz bambusowy dla noworodka, głównym zadaniem otulacza jest ścisłe ale jednocześnie delikatne owinięcie Maleństwa. To sprawia, że czuje się ono jak w brzuszku mamy. Dzięki takiemu zabiegowi rączki Maluszka ściśle przylegają do jego ciała. Jest to więc pozycja podobna do tej, którą miał jeszcze przed porodem. A co to w ogóle są te otulacze i czym właściwie różnią się od kocyków? Otulacz dla noworodka musi, w przeciwieństwie do kocyka, być cienki i łatwo dopasowujący się do kształtu ciała Maleństwa. I muślin właśnie na to pozwala.

Otulacz bambusowy dla noworodka

W naszej ofercie znajdziesz wiele kolorów, które z pewnością trafią w Twój gust, a nawet dopasują się do przygotowanego już przez Ciebie wnętrza. Dzięki temu, muślinowy otulacz będzie nie tylko spełniał swoją główną rolę, ale również będzie pięknym dodatkiem do całości. Gdy Twoje Maleństwo już nieco podrośnie i nie będzie potrzebowało takiego ścisłego owijania, otulacz może zmienić swoją funkcję. Wówczas stanie się on świetnym kompanem letnich spacerów i przejmie rolę cienkiego kocyka, który otuli maluszka podczas krótkiej drzemki.

Otulacze dla noworodków, szybka wysyłka i bezpieczna dostawa

W naszej ofercie mamy otulacze gładkie i otulacze z koronką. Doszyta biała koronka pięknie zdobi materiał i dodaje kontrastu do koloru muślinu. Takie połączenie z pewnością będzie cieszyło oko każdego, kto je zobaczy.

Nie zapominaj, że otulacze w naszej ofercie są dostępne w trzech różnych rozmiarach, z łatwością więc dobierzesz idealny do swoich potrzeb. Nie czekaj i zapoznaj się z ofertą naszych uroczych muślinowych otulaczy!

Wygodne otulacze dla niemowląt, nie uczulają i nie drapią

Dlaczego otulacze dla niemowląt są tak ważne w pierwszych miesiącach życia? Z wielu powodów. Oczywiste jest, że najbardziej przypominają środowisko, w którym maluch przebywał przez ostatnie dziewięć miesięcy. Ale nie tylko. Udowodniono naukowo, że odpowiednio owinięte dziecko staje się spokojniejsze, lepiej śpi i łatwiej oswaja się z zewnętrznym światem. Dobry otulacz z muślinu okaże się tutaj najlepszym wyborem. Ponadto ten rodzaj chusty (bo tym właściwie on jest) zapewni maluszkowi zdrowy i optymalny rozwój emocjonalny w pierwszym, trudnym etapie życia. A jednocześnie stanie się jakby pierwszą pościelą dziecka. Co, biorąc pod uwagę, że skóra noworodka to bardzo wrażliwa część jego ciała, jest niezwykle istotne. Który rodzic nie chciałby ochronić swojego ledwo co narodzonego smyka przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi? Z pewnością każdy. Dlatego ten ważny gadżet dziecięcy będzie świetnym przyjacielem zarówno maleństwa, jak i jego rodziców. Moje Maleństwo to sklep internetowy, który daje możliwość wybrania najlepszych jakościowo otulaczy dla dzieci. Serdecznie zapraszamy.

Otulacze dla niemowląt jako ciepła i miękka alternatywa dla kocyka

Odpowiednie otulacze dla niemowląt powinny przede wszystkim uspokajać dziecko. A także gwarantować zdrowy i dodający energii sen. Bo wagi snu w życiu małego dziecka nie należy lekceważyć. Maluch spędza w tym stanie dwie trzecie swego życia w tych najbardziej początkowych etapach. Należy zatem zadbać o to, by odbywał się on w idealnych warunkach. Aby tak się stało optymalnym wyborem dla smyka powinny być otulacze antyalergiczne. Lub ich wersje wykonane właśnie z takowych materiałów. Nie bez znaczenia jest również sposób w jaki naszego malucha będziemy w otulacz zawijać. Nie powinno się tego robić zbyt mocno, ani zbyt luźno. Zbyt ścisłe wiązanie chusty może powodować niekorzystny wzrost temperatury. Z kolei zbyt słabe – możliwość zaplątania się rączek lub nóżek. Odpowiednio użytkowane akcesorium tego typu z pewnością okaże się niezwykle przydatne i pomocne. A oprócz tego, że zadba o naszego malucha, przyniesie ulgę także rodzicom. Ci będą mieli pewność, że ich smyk jest odpowiednio zaopiekowany.