poduszki płaskie

Poduszki płaskie dla niemowlaków, wysoka jakość i bezpieczeństwo

Poduszki płaskie dla niemowlaków w sklepie Moje Maleństwo nie są zwykłymi poduszkami. Te wysokiej jakości powinny spełniać kilka zasadniczych funkcji. Pierwszą z nich i najważniejszą jest fakt, że poduszki płaskie są jedynymi, które rekomenduje się bardzo małym dzieciom. Odpowiednio dobrana poduszka ma więc za zadanie wspierać ich rozwój.

Poduszki płaskie nie stanowią zagrożenie uduszenia się niemowlaka w przeciwieństwie do tych bardziej puchatych. Zwłaszcza, że w pierwszych miesiącach życia jego ciało wymaga, aby główka była ułożona na równi z kręgosłupem. Dlatego poduszki płaskie są tutaj dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli chcemy wspomóc zdrowy sen dziecka. Kolejną ich cechą jest miękkość, delikatność, ale i naturalność.

Poduszki płaskie wykonane są więc z bawełny lub muślinu. Do tego są również przewiewne i bezpieczne dla niemowlęcej skóry. Z pewnością na początku życia malucha poduszki płaskie przydadzą się mu przez większość czasu. Można je umieścić w łóżeczku, ale i w kołysce. Są na tyle lekkie, cieniutkie i delikatne, że śmiało możesz również zabierać ją na spacery wózkiem. Naprawdę nie zajmie Ci sporo miejsca w torbie lub w koszyku.

Poduszki płaskie dla niemowlaków

Poduszki płaskie dla niemowlaków muślinowe lub bawełniane można zakupić w sklepie jako osobny element wyprawki dla malucha. Spory wybór kolorów – od pastelowych różów, szarości po zielenie, w kropeczki lub bez – pozwala na skompletowanie oryginalnego i wymarzonego zestawu dla dziecka. Można do nich dokupić uszyty z tych samych materiałów otulacz. Jednak możesz również kupić poduszki płaskie osobno. Wszystko w zależności od tego, czego potrzebuje Twój maluch.

Poduszki płaskie dostępne są w dwóch wariantach – w kształcie misia lub prostokątne. Obie natomiast będą wygodne dla Twojej pociechy. W środku wypełnione są w 100% poliestrem, co powoduje, że nie są ani za twarde, ani za miękkie dla wrażliwej główki dziecka. Równie ważne jest to, że pomimo swej delikatności są także trwałe – będą długo Wam towarzyszyć. Spokojnie możesz wyprać je w pralce w temperaturze 30 stopni, wirując na niskich obrotach. Dotyczy to zarówno opcji bawełnianej, jak i muślinowej. Poduszki płaskie są więc bezpieczne dla dziecka, wysokiej jakości, ale też praktyczne.