poduszki płaskie prostokątne

Poduszki płaskie dla niemowlaków

Poduszki płaskie prostokątne dla niemowlaków to prosty krój, za którym kryją się właściwie zastosowanie poduszki dla rozwoju niemowlęcia. W pierwszych miesiącach jego życia niezwykle istotne jest wykształcenie się sylwetki. Stąd poduszki płaskie są jedynymi, rekomendowanymi poduszkami dla bardzo małych dzieci, które nie posiadają jeszcze umiejętności siadania. Dla bezpieczeństwa niemowlęcia główka powinna być ułożona na równi z kręgosłupem.

Poduszki płaskie dla niemowlaków zapewniają właśnie taką pozycję. Poza tym ze względu na to, że są cienkie, a nie grube i puchate, niwelują ryzyko uduszenia się czy zadławienia się malucha. Wykonane zostały z najwyższej jakości materiałów, jak muślin. Z kolei środek poduszki w 100% składa się poliestru. Muślin nie podrażnia skóry, nie wywołuje alergii, jest za to miękki i miły w dotyku. Uszyte z niego poduszki  prostokątne zapewniają więc maleństwu komfort spania, bezpieczeństwo i przewiewność. Jednak mimo tej delikatności materiału, poduszki są bardzo wytrzymałe i długo będą służyć Twojemu dziecku. Dzięki ich skromnej objętości nie zajmują sporo miejsca – można więc włożyć je do torebki lub wózka, dodatkowo zginając. Ich dokładny rozmiar wynosi 25×30 cm. Słowem, możesz mieć je zawsze pod ręką, kiedy zajdzie taka potrzeba. Kiedy poduszka się zabrudzi, szybko i łatwo można wyprać ją w pralce.

Poduszki płaskie dla niemowlaków

Poduszki możesz dokupić do nich muślinowy otulacz i w ten sposób samodzielnie skompletować wyprawkę dla malucha. Możesz również kupić tylko samą poduszeczkę. Mnogość kolorów płaskich poduszek i otulaczy pozwala tworzyć dwukolorowe zestawy, np. jasnoróżowe poduszki płaskie prostokątne z ciemnoróżowym otulaczem w białe kropeczki. Stąd poduszki prostokątne są również dobrą propozycją na prezent dla bliskiego Ci dziecka. Znajdziesz je także w odcieniach: zieleni, grafitu, miodu, wrzosu, mięty i szarości. Z powodzeniem można wykorzystać je jako element do wózka, łóżeczka czy kołyski. Poduszki płaskie są miłe w dotyku, nadają się więc zarówno na popołudniowej drzemki dziecka w parku, jak i na mocny sen w domu. Właściwie zawsze, gdy maluch będzie tego potrzebował, możesz ofiarować mu poczucie komfortu i bezpieczeństwa.