Skip to content

Rożki niemowlęce

Showing 1–20 of 102 results

Produkty 1 - 20 z 102. Pokaż ilość produktów na stronie:

Rożek dla niemowlaka podstawowy element wyprawki noworodka

Rożek dla niemowlaka to jeden z podstawowych elementów wyprawki dla noworodka, który przydaje się zwłaszcza w pierwszych dniach życia dziecka. To on zapewnia nowo narodzonemu małemu człowiekowi komfortowe warunki leżenia, rodzicowi zaś daje pewność, że może bezpiecznie podnieść i nosić maluszka. Docenią to zwłaszcza świeżo upieczeni rodzice i dziadkowie, którzy początkowo mogą mieć spore obawy przed wzięciem Maluszka na ręce. W rożku zdecydowanie łatwiej utrzymać prawidłową pozycję dziecka. Jest to ważne, szczególnie jeśli chodzi o odpowiednie utrzymanie niestabilnej jeszcze, malutkiej główki.

Jak wybrać dobry rożek?

Szukasz rożka dla dziecka? Potrzebny Ci rożek dla własnego noworodka lub rożek dla noworodka kogoś z bliskiej rodziny? Wybierz go dobrze, zwracając uwagę na kilka istotnych elementów. Przede wszystkim zwróć uwagę na jego wykonanie oraz materiały, z których powstał. Dobry rożek niemowlęcy powinien zostać wykonany z naturalnych tkanin bardzo dobrej jakości – są nimi len, bawełna oraz bawełna plumeti (posiadająca na swojej powierzchni charakterystyczne bąbelki). Dlaczego akurat one? Bo naturalne materiały są najbezpieczniejsze dla wrażliwej skóry dziecka i zmniejszają ryzyko wystąpienia alergii u niemowląt. Ponadto włóknina, którą wypełnione są rożki, powinna być również antyalergiczna.

Rożek z regulacją szerokości

Bardzo dobrą cechą większości becików jest możliwość regulacji ich szerokości. Dzięki niej rodzic będzie w stanie zdecydować, w jaki sposób owinąć dziecko. Tym samym można dziecko owinąć ciaśniej lub luźniej, w zależności od potrzeb chwili. W pierwszych tygodniach życia noworodka na pewno dziecko czuć będzie się zdecydowanie lepiej ciasno owinięte w beciku. Przypomina mu to bowiem przebywanie w bezpiecznym brzuchu mamy. Z kolei w późniejszych miesiącach życia dziecka dziecko lepiej zaczyna się czuć, mając więcej przestrzeni. Rożek można będzie rozłożyć nawet całkowicie na płasko bez zawiązywania go na dziecku. Będzie wtedy służyć jako okrycie, czy miękka podkładka do przewijania, mini kołderka czy też mata do leżenia dla maluszka.

Bambusowe rożki niemowlęce. Komfort i wygoda

Bambusowy rożek niemowlęcy może przybrać formę kwadratu, często wymiarach 75x75cm. Dlaczego akurat taki? Bo jest on idealny dla malutkiego dziecka. Będzie mu w nim wygodnie i nie będzie dla niego za duży. Rożki z bambusa wykonane ze 100% tej tkaniny to świetnie sprawdzające się produkty dla maluszków. Dlaczego warto wybrać beciki z tej tkaniny? Ponieważ jest niezwykle miękka i delikatna. Nie podrażni wrażliwej skóry dziecka. Posiada również właściwości termoregulacyjne, jest materiałem oddychającym. Wszystkie mamy dobrze wiedzą, że potówki są kłopotliwe. Dlatego najlepiej wybierać materiały, które nie przegrzeją maluszka. Posiadając taki rożek, będziesz mieć pewność, że dziecku jest w nim wygodnie i komfortowo. Ty i bliscy będziecie mogli bezpiecznie przenosić niemowlaka, bez obaw o przegrzanie, czy wyziębienie dziecka.

Jakie cechy powinien posiadać odpowiedni rożek dla niemowlaka?

Wykonany z naturalnych materiałów rożek dla niemowlaka będzie dla niego bardzo wygodny. W sklepach internetowych znaleźć można rożki zapinane na kilka sposobów. Najpopularniejsze są dwa, czyli na rzep oraz na wiązanie. Każde rozwiązanie ma swoich zwolenników. Do tego dochodzi jeszcze walor estetyczny, który powoduje, że rodzice decydują się na zakup konkretnego modelu. Z doświadczenia rodziców wiemy, że najlepszym rozwiązaniem jest zakup rożków zapinanych na obydwa sposoby. Rożki są elementami wyprawki, których warto mieć przynajmniej kilka na wyposażeniu. Przydadzą się, zwłaszcza na początkowym etapie życia noworodka. Gdy przydarzy się, że dziecko przemoczy śpiochy i śpiworek, czy po karmieniu uleje mu się nadmiar pokarmu, wówczas drugi rożek będzie szybko potrzebny. A może zdarzyć się, że za chwilę sięgnąć będziesz musiała po kolejny.

Jaki prezent kupić przyszłym rodzicom?

Kupowanie prezentu dla przyszłych rodziców nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Z pewnością kompletowanie wyprawki zostało już dawno rozpoczęte. Można zadzwonić do rodziców i spytać czego im brakuje lub kupić im rożek niemowlęcy, który sprawdzi się nie tylko podczas pierwszych tygodni życia dziecka. W późniejszym czasie może służyć jako kołderka. Taki upominek przyda się już w pierwszych chwilach życia małego człowieka. Wszystkie czynności, które będą wykonywane przy noworodku, w pierwszych dniach wychodzą nieporadnie. Również karmienie. Rożek zwiększy komfort i bezpieczeństwo. A co najważniejsze, rożków dobrej jakości, nigdy dość!

Jeśli jest Ci potrzebny rożek niemowlęcy, sklep mojemalenstwo.com.pl zaprasza.