Skip to content

Najlepsza poduszka do spania w ciąży od Poofi. Co powinnaś o niej wiedzieć?

Poduszka do spania w ciąży to produkt doceniony już przez ogromną liczbę kobiet. Okres ciąży to dla wielu z nas czas, w którym pojawiają się przeróżne dolegliwości. Jednymi z bardziej dokuczających są zdecydowanie bóle kręgosłupa i pleców, które mogą być wywołane przez działanie hormonów ciążowych na miednicę oraz więzadła macicy. To właśnie wtedy pojawiają się również problemy ze znalezieniem odpowiedniej pozycji do leżenia i spania, które często są nie do zniesienia. Wtedy właśnie rozwiązaniem problemu może okazać się po prostu spanie w ciąży z poduszką.

Jeśli zastanawiasz się nad tym jaka poduszka ciążowa do spania będzie najlepsza to koniecznie weź pod uwagę poduszkę ciążową od Poofi!

Poduszka ciążowa Poofi to produkt zaprojektowany głównie z myślą o kobietach w ciąży. Ta wyjątkowa poduszka do spania w ciąży jest dość spora i do tego niezwykle wygodna. Dzięki specjalnemu designowi zapewnia ona nową jakość snu już od wczesnych tygodni ciąży. Kobieta w ciąży może się w niej swobodnie ułożyć i wygodnie odpocząć, zrelaksować się, rozluźnić mięśnie całego ciała i zasnąć. Poduszka dla kobiet w ciąży od Poofi ma kształt cyfry 9, który idealnie kojarzy się z 9 miesiącami oczekiwania na maluszka.

Dlaczego poduszka dla kobiet w ciąży marki Poofi to najlepsza poduszka do spania w ciąży?

“Dziewiątka Poofi” została tak zaprojektowana, aby umożliwić przyszłej mamie wypoczywanie w zalecanej przez lekarzy pozycji “na lewym boku”. Jest to spowodowane tym, że lewostronna pozycja ciała podczas wypoczynku kobiety ciężarnej zapewnia dziecku lepszy dopływ krwi z organizmu matki. To właśnie w tej pozycji żyła główna, doprowadzająca krew do łożyska, pozostaje wolna od ucisku. Kontrolowanie pozycji ciała w czasie snu jest zadaniem niezwykle trudnym, dlatego poduszka ciążowa Poofi pomaga w utrzymaniu ciała właśnie w tej pozycji i umożliwia lewostronny sen. Jednocześnie poduszka ciążowa daje wypoczywającej kobiecie ogromną swobodę ruchów i komfort podczas leżenia. Poduszka umożliwia także zmianę pozycji ciała na prawy bok oraz na pozycję pośrednią bok-plecy.
Dzięki swojej oryginalnej formie cyfry 9, poduszka stanowi świetne podparcie na całej linii ciała – od głowy i łopatek, przez brzuch aż do bioder i nóg.

Co powinnaś wiedzieć wybierając poduszkę ciążową Poofi?

Jeśli wciąż zastanawiasz się nad tym jaka jest najlepsza poduszka do spania w ciąży, koniecznie musisz poznać zalety, które wyróżniają poduszkę Poofi.

• poduszka posiada dwie strefy twardości: twardą oraz miękką

Najlepsza poduszka dla kobiet w ciąży ma specjalnie wyodrębnione dwie, oddzielone od siebie strefy twardości.
Miękka została stworzona z myślą o zapewnieni wygody podczas wypoczynku. Jest ona głównie przeznaczona jako podparcie pod głowę, brzuch i łopatki. Twarda zaś odpowiada za separację nóg, stabilizację bioder i miednicy.
Obie strefy są od siebie celowo oddzielone poprzeczną przegrodą, która skutecznie zabezpiecza wypełnienie przed przesuwaniem się pomiędzy wyznaczonymi obszarami. Co bardzo istotne, zarówno w strefie miękkiej jak i twardej istnieje możliwość dowolnej regulacji ilości wypełnienia. Dzięki zastosowaniu małych suwaków we wsadach poduszki możesz indywidualnie decydować o ilości wypełnienia. Możesz je zarówno wyjąć jak i dołożyć w dowolnym momencie w zależności od Twoich potrzeb.


• regulowana ilość wypełnienia zgodnie z Twoimi indywidualnymi potrzebami

Poduszki ciążowe Poofi są wypychane w sposób optymalny, zapewniający idealną, dedykowaną twardość. Jeśli jednak uznasz, że potrzebujesz lepiej dopasować ilość wypełnienia w poduszce, to z łatwością możesz je w każdej chwili wyjąć lub przemieścić.


• wygodny rozmiar dostosowany do potrzeb kobiet ciężarnych

Poduszka ciążowa do spania na boku jest wystarczająco duża, aby wygodnie się na niej ułożyć ale jednocześnie nie jest też za duża. Ten optymalnie dopasowany do potrzeb kobiet ciężarnych rozmiar pozwala na swobodne manewrowanie nawet na ograniczonej przestrzeni łóżka. Co ważne, rozmiar poduszki sprawia, że jest ona odpowiednia także dla wysokich pań. (do wzrostu 180 cm)


• zdejmowane pokrowce z bawełny organicznej w dużej ilości pięknych kolorów

Poduszki do spania w ciąży Poofi mają wymienne, zdejmowane pokrowce. To świetne rozwiązanie, które przede wszystkim ułatwia utrzymanie całej poduszki w czystości. Dzięki temu możesz zdecydować czy chcesz wyprać wyłącznie pokrowiec czy może całą poduszkę. Ponadto, jeśli pokrowiec z jakiejś przyczyny ulegnie uszkodzeniu, z łatwością będziesz mogła zastąpić go nowym, ponieważ w sprzedaży dostępne są również pojedyncze pokrowce. Musisz też wiedzieć, że pokrowce na poduszki ciążowe są szyte z bawełny organicznej, a więc z najczystszej, najbardziej ekologicznej bawełny. Bawełna organiczna jest całkowicie wolna od szkodliwych nawozów i wszelkich innych substancji chemicznych wykorzystywanych do ochrony roślin podczas ich wzrostu. Poduszki ciążowe są dostępne w kilku przepięknych, bardzo kobiecych kolorach. Jestem pewna, że każda przyszła mama odnajdzie w tej gamie kolorystycznej odcień, który najbardziej przypadnie jej do gustu.

• coś co może zaskoczyć – poduszka ta nie tylko służy kobietom w ciąży

Poduszka dziewiątka Poofi jest również polecana osobom cierpiącym na bóle kręgosłupa oraz tym, którzy borykają się z problemami z zasypianiem. Ta wyjątkowa poduszka ciążowa jest także rekomendowana dla osób starszych lub leżących, gdyż może być wykorzystana jako poduszka przeciwodleżynowa. Z poduszki można korzystać także bez wyraźnych wskazań. Jest ona tak wygodna, że z powodzeniem można na niej spać codziennie. Dlatego może się okazać, że posłuży Ci ona dłużej niż tylko w okresie ciąży.

poduszka do spania dla kobiet w ciąży

Poznaj również najnowszą propozycję od Poofi – wielozadaniową poduszkę ciążową NEST

To wyjątkowa poduszka stworzona i opatentowana przez markę Poofi. Ten wielozadaniowy produkt to jednocześnie poduszka dla kobiet w ciąży, poduszka do karmienia, gniazdko niemowlęce i prześcieradło do gondoli.
Poduszka ciążowa NEST jak każda poduszka ciążowa Poofi posiada możliwość regulacji wypełnienia. Dzięki temu z łatwością dostosujesz twardość poduszki do swoich indywidualnych potrzeb. Kolejną zaletą poduszki, podobnie jak w tradycyjnych poduszkach ciążowych, jest zdejmowany pokrowiec. To dzięki niemu utrzymanie poduszki w czystości jest niezwykle proste. Do każdej poduszki dołączana jest dodatkowa nakładka, która pozwala zamienić zwykłą poduszkę do spania w ciąży w swego rodzaju kokon dla dziecka. Poduszka posiada subtelne wykończenie w postaci listków. Listki pełnią nie tylko rolę uroczej dekoracji, ale również są łącznikiem, który pozwala używać poduszki NEST w wielu różnych zastosowaniach. Dzięki temu rozwiązaniu, poduszka NEST stała się produktem zaprojektowanym do długotrwałego użytkowania.

Poduszka NEST jako poduszka ciążowa

Po rozłożeniu poduszka jest wystarczająco duża, aby zapewnić komfortowe warunki snu już od wczesnych tygodni ciąży. Specjalnie zaprojektowany kształt poduszki świetnie dopasowuje się do ciążowego brzuszka. To pozwala przyszłej mamie przyjąć wygodną pozycję podczas wypoczynku, zrelaksować mięśnie i odciążyć kręgosłup. Poduszka może być używana nie tylko w czasie snu, ale również wtedy kiedy chcesz po prostu wygodnie posiedzieć. Poduszka ciążowa NEST jest optymalnie wypełniona. Dzięki temu zapewniona jest odpowiednia separacja nóg i stabilizacja bioder oraz wsparcie brzucha czy klatki piersiowej.

Poduszka NEST jako poduszka do karmienia

Kolejnym zadaniem, które potrafi spełnić poduszka NEST to zapewnienie mamie odpowiedniego wsparcia w czasie karmienia piersią. Po związaniu ze sobą dwóch listków, poduszka NEST przyjmuje kształt dużej i dobrze wystabilizowanej poduszki do karmienia niemowlaka. Poduszka jest na tyle duże, że można na niej karmić również bliźnięta. Jakość użytego w poduszce wypełnienia sprawia, że poduszka nie zapada się i daje solidne oparcie karmionemu dziecku.

Poduszka NEST jako gniazdko dla noworodka

Do poduszki NEST jest dołączona specjalna nakładka – prześcieradełko. Po nałożeniu jej poduszka NEST w kilka sekund zamienia się w przytulne gniazdko dla noworodka.
Nakładka sprawia, że dziecko leży jak w hamaku. Ciało maluszka ma równomierne podparcie, nie opiera się żadnym punktem o podłoże. I to właśnie dzięki temu maluch pozostaje w pozycji neutralnej.

Tak więc jak widzisz marka Poofi jest niewątpliwym specjalistą w projektowaniu poduszek ciążowych do spania. Tworząc swoje poduszki, zarówno tą tradycyjną dziewiątkę jak i swoją najnowszą propozycję, którą jest poduszkę NEST, projektanci myślą wielokierunkowo i wielozadaniowo. Kierują się przede wszystkim wygodą i zdrowiem kobiet w ciąży, ale również starają się aby samo użytkowanie poduszek było łatwe i przyjemne. Wygląd i estetyka produktu też jest tutaj bardzo istotna. Kolory tkanin są po prostu przepiękne. Poduszki są pięknie wykonane, z dbałością o każdy szczegół. Dlatego też nie tylko genialnie spełniają swoje zadanie ale również pięknie i elegancko się prezentują. Dlatego też serdecznie zapraszam Cię do zapoznania się z poduszkami ciążowymi Poofi w sklepie Moje Maleństwo.

Ania Adamkiewicz, właścicielka sklepu Moje Maleństwo