Poduszka miś dla niemowlaka, funkcjonalna, bezpieczna, przytulna i piękna

Opublikowano Kategoria: Niemowlę, Pokój maluszka

Poduszka miś dla niemowlaka to świetny przykład tego jak funkcjonalne akcesorium dbające o zdrowy sen naszego dziecka, może być jednocześnie piękną zabawką. Poduszki w łóżeczkach dla niemowląt do niedawna były tematem budzącym spore emocje w kwestii bezpieczeństwa dziecka. Jednak jak pokazała praktyka, najważniejsze jest po prostu odpowiednie z nich korzystanie. A skoro już decydujemy się na tego rodzaju przedmiot dbający o zdrowy sen naszego malucha, dlaczego nie kupić modelu, który jednocześnie będzie po prostu piękną zabawką? Nie widzimy absolutnie żadnych przeciwwskazań! Płaska poduszka w kształcie misia świetnie spełni swoją rolę stabilizatora dziecięcej główki w czasie spania, a do tego stanie się najlepszym zabawkowym przyjacielem naszego smyka.

Poduszka miś dla niemowlaka, akcesorium do sypialni oraz przytulanka

Poduszka miś dla niemowlaka to użyteczny element wyprawki niemowlaka mniej więcej w momencie, kiedy zaczyna on drugi rok życia. Wcześniej pediatrzy zalecają obowiązkowe kładzenie malucha w łóżeczku płasko, z głową na poziomie osi kręgosłupa. Dlaczego tak jest, wspominaliśmy we wpisie o poduszeczkach. Noworodki, jak wówczas pisaliśmy, dużo czasu podczas snu spędzają w jednej pozycji, dlatego podkładanie im poduszeczki nie ma większego sensu, a wręcz może być szkodliwe (jak potencjalnie każdy inny zbędny przedmiot w łóżeczku). Poduszka miś lepiej sprawdzi się później – kiedy dziecko zaczyna się w łóżeczku ruszać i jest coraz bardziej ciekawe otaczającego je świata. Poduszki podkładane dzieciom pod główkę muszą być zdecydowanie płaskie. Niedopuszczalne są modele tradycyjne, nawet te bardzo niskie.

Dobrym pomysłem są także poduszki ergonomiczne, które kształtem dopasują się do wymiarów i gabarytów naszego smyka. Poduszki misie idealnie nadadzą się do tego właśnie celu. To miękkie modele, które pomogą uniknąć niepotrzebnych wygięć czy naprężeń szyi naszej pociechy. Są one także specjalnie wyprofilowane tak, aby pod wpływem nacisku przybrać najbardziej optymalny kształt. A ten z kolei pomoże w uzyskaniu prawidłowej pozycji dziecka podczas snu. Poduszka miś dla niemowlaka z pewnością zwiększy komfort w czasie jego spania i zwykłego wypoczynku .

Dlaczego poduszka miś dla niemowlaka to taka dobra opcja?

Bo poduszka miś dla niemowlaka to najlepszy dowód na to, że każdy element wystroju dziecięcej sypialni można zaprojektować tak, by kojarzył się dziecku z czymś przyjemnym i przytulnym. Prosty patent, jakim jest doszycie do płaskiej podusi uszu misia i wystylizowanie jej na zwierzątko, jest jednocześnie oryginalne i wzruszające. Całość została zaprojektowana w taki sposób, aby spełniać najwyższe standardy produktów przeznaczonych dla niemowląt. Po pierwsze – jest ona oczywiście płaska a do tego takiej grubości, która będzie utrzymywać główkę niemowlęcia na równi z kręgosłupem. Nie będzie zatem stwarzać ryzyka jakiejkolwiek, kontuzji, wady czy uszkodzenia układu kostnego. Po drugie – poduszka miś jest zupełnie bezpieczna także ze względu na materiał, z którego została wykonana.

Najczęściej w przypadku tych akcesoriów można spotkać wersje bawełniane i muślinowe. Kto choć trochę orientuje się w przyborach i sprzęcie potrzebnym do opieki nad małym dzieckiem świetnie wie, że to materiały najbezpieczniejsze dla skóry malucha, zachowujące również przewiewność, a do tego nietrudne w czyszczeniu. Poduszeczka w kształcie misia będzie jednocześnie elementem stabilizującym oraz niwelującym ryzyko zadławienia się czy poduszenia. Ponadto nie zajmie ona dużo miejsca. Można ją zabrać praktycznie wszędzie bo bez problemu zmieści się w torebce oraz w wózeczku. A także na przykład podczas podróży samochodem czy podczas spaceru w parku. 

Poduszka miś dla niemowlaka to bez wątpienia właściwy wybór

Poduszka miś dla niemowlaka ma naprawdę wiele do zaoferowania. Będzie nie tylko zwykłym przyborem wkładanym malcowi do łóżeczka. Będzie jednocześnie stanowić pierwszą misiową przytulanka z prawdziwego zdarzenia. Chyba wszyscy wiemy jak wielką rolę odgrywa w pierwszych miesiącach życia dziecka przytulanie i otulanie. Zabawka, która stanie się najlepszym przyjacielem oraz sojusznikiem w czasie snu, to przedmiot zbyt ważny, by dobrać go przypadkowo. A przecież może on towarzyszyć smykowi również w porannych i popołudniowych drzemkach, na spacerach i w chwilach niepokoju w nocy.

Poza tym poduszkę misia można wybrać z wielu wariantów kolorystycznych – na przykład w tonie miętowym lub kolorze białym, żółtym, zielonym czy różowym. Z tą zabawką można albo skompletować całość wyprawki dziecięcej, albo potraktować ją jako osobny element do łóżeczka. A nawet do pokoiku dziecka lub wózka. Dobierając poduszkę warto sprawdzić jakość materiałów, z których ją wykonano oraz ich wypełnienie. Powinny one posiadać stosowne certyfikaty i atesty. Pamiętajmy, że ma to być akcesorium miękkie, przytulne i praktyczne, ale przede wszystkim bezpieczne.

Dodaj komentarz