mojemalenstwo.com.pl

Blog tematyczny o dziecku, rozwoju, parentingu i stylu życia.

Dziecko

Jak ubrać dziecko na spacer jesienią? Poradnik

Jak ubrać dziecko na spacer jesienią? Poradnik

Jesień to piękna, pełna barw i zapachów pora roku, która zachęca do długich spacerów. Jest to również czas, kiedy musimy szczególnie dbać o to, aby nasze dzieci były prawidłowo ubrane. W związku z tym stawiamy przed sobą pytanie: jak ubrać dziecko na spacer jesienią? W tym artykule postaramy się udzielić Wam wyczerpujących informacji na ten temat, aby Wasze pociechy mogły bezpiecznie i komfortowo korzystać z uroków złotej jesieni.

Sprawdź także:

Jak ubrać dziecko odpowiednio do temperatury?

Prawidłowy dobór ubrania dla dziecka

Zasady ubierania dziecka jesienią są dosyć proste, ale bardzo ważne. Należy zwracać uwagę przede wszystkim na warstwowy charakter ubioru oraz na to, by było ono odpowiednio dopasowane do aktualnej pogody.

Warstwowy charakter ubioru jest kluczem do sukcesu. W praktyce oznacza to, że na dziecko powinniśmy nałożyć kilka cienkich warstw ubrań, dzięki czemu łatwo będziemy mogli dostosować ubiór do aktualnej temperatury, zdejmując lub zakładając kolejne warstwy. Pierwsza warstwa, czyli bielizna, powinna być wykonana z materiałów oddychających, które dobrze odprowadzają wilgoć. Druga warstwa powinna dostarczać ciepła, a trzecia – zabezpieczać przed wiatrem i deszczem.

Dopasowanie ubioru do aktualnej pogody to kolejny niezmiernie istotny element. Pogoda w jesieni bywa przewrotna – to co wydawało się słonecznym dniem, nieraz zamienia się w deszczową chłodną aurę. Dlatego zawsze warto mieć ze sobą zapasowe, cieplejsze ubranie lub kurtkę przeciwdeszczową.

Kluczowe elementy garderoby jesiennej

Podstawowymi elementami garderoby, które powinniśmy przewidzieć dla naszej pociechy na jesienny spacer, są: kurtka, czapka, spodnie, buty oraz rękawiczki.

Kurtka musi być przede wszystkim wiatro- i wodoodporna. Powinna również posiadać ciepłą podszewkę, która zabezpieczy nasze dziecko przed zimnem. Najlepiej, jeżeli będzie miała kaptur, który ochroni główkę przed deszczem i wiatrem.

Czapka jest obowiązkowa, niezależnie od tego, czy dziecko ma już włosy, czy jeszcze nie. Powinna ona zabezpieczać głowę, uszy oraz szyję. Ponadto warto, aby była wykonana z materiałów oddychających, które nie powodują przegrzewania skóry.

Buty powinny być przede wszystkim wygodne i ciepłe. Powinny być też wodoodporne i dobrze izolować od zimnego podłoża.

Spodnie na jesienny spacer powinny być wykonane z grubszej tkaniny, która ochroni przed zimnem, a jednocześnie zachowa przewiewność. Najlepsze będą modele z odpornego na wilgoć materiału, który ochroni naszą pociechę, nawet gdy siedzi na mokrym piasku czy trawie.

Rękawiczki to dodatek, który często pomijamy, a bardzo powinniśmy o nim pamiętać. Ręce dziecka tracą ciepło bardzo szybko, dlatego dobrze jest mieć zawsze ze sobą ciepłe rękawiczki.

Przydatne dodatki na spacerach jesienią

We wprowadzaniu dzieci do świata za oknem niezwykle pomocne są różnego rodzaju dodatki, które ułatwią spacer, zwiększą jego atrakcyjność, a przede wszystkim zadba o bezpieczeństwo naszej pociechy. Sprawdźmy, które z nich są najważniejsze.

  • Parasolka lub kurtka przeciwdeszczowa: Choć mogłoby się wydawać, że to oczywistość, wielu rodziców zapomina o tym podstawowym elemencie, szczególnie na początku jesieni. Podczas spaceru z dzieckiem warto mieć zawsze ze sobą coś, co ochroni je przed niespodziewanym deszczem.
  • Plecak lub torba: Przyda się do przenoszenia niezbędnych rzeczy – kurtki przeciwdeszczowej, ciepłych rękawiczek, a także przekąsek i picia dla dziecka.
  • Odblaski: Jesienne dni są coraz krótsze, a więc spacer często kończy się po zmroku. Odblaski umieszczone na ubraniach dziecka zwiększają jego widoczność na drodze, co jest szczególnie ważne w ruchu miejskim.
  • Termos z ciepłym napojem: Jesienny spacer może być zimny, dlatego dobrym pomysłem jest zabranie termosu z ciepłym napojem – może to być herbata, gorąca czekolada czy domowy rosołek. Ciepły płyn z pewnością przyda się, gdy temperatura zaczyna spadać.

Jak widać, odpowiednie ubranie dziecka na spacer jesienią to nie jest łatwe zadanie. Jednak pamiętając o kilku zasadach i śledząc aktualną pogodę, z pewnością będziemy w stanie zapewnić naszym pociechom komfort i bezpieczeństwo podczas spacerów w pięknej, jesiennej scenerii. Do dzieła!

Udostępnij

O autorze

Hej! Witamy na naszym blogu. Jesteśmy aktywnymi rodzicami, którzy chcą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Znajdziesz u nas masę inspiracji na dobre wykorzystanie wolnego czasu, porady rodzicielskie, informacje o rozwoju i zdrowiu dziecka, a także lifestylowe wstawki. Zapraszamy do lektury naszych artykułów.